21.02.2017

UNIQ Staromestská prichádza s najnovšími vychytávkami

BRATISLAVA 21. februára 2017 – Vysoký architektonický a dizajnový štandard, zelená strecha s výhľadmi na panorámu Starého Mesta, butiková recepcia hotelového typu so službami concierge, prednostné parkovanie pre elektromobily a automobily s nízkou produkciou emisií CO2, parkovacia aplikácia a mnohé ďalšie vychytávky ponúkne nájomníkom čoskoro skolaudovaná kancelárska budova UNIQ Staromestská. Projekt v historickom centre Bratislavy z dielne developerskej spoločnosti CRESCO GROUP sa o pohodu svojich klientov postará najmodernejšími technológiami a nadštandardnými službami.

„Naším cieľom bolo od začiatku vytvoriť projekt, ktorý by priniesol iný pohľad na kvalitu a štandard kancelárskych priestorov. Výstavba v areáli bývalého parkoviska priniesla Staromestskej ulici kompaktnú uličnú zástavbu a súčasne umožnila naplno využiť potenciál lokality. UNIQ Staromestská poskytne svojim nájomníkom zdravý a nekonvenčný pracovný priestor, pričom minimalizuje vplyv na životné prostredie. Prioritne sme investovali do ekologických technológií, ktoré napríklad zabezpečuje stropná recirkulácia vzduchu či LED osvetlenie,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti CRESCO GROUP.

Developer znižoval vplyv na životné prostredie už pri výstavbe projektu napríklad opatreniami na zabránenie prašnosti či separáciou odpadov priamo na mieste stavby. „Dôraz sa kládol aj na to, aby čo najmenšie množstvo odpadov skončilo na skládke. Monitorované boli aj stavebné materiály,“ uviedol Marek Kremeň zo spoločnosti EXERGY Studios, ktorá realizuje certifikáciu LEED pre projekt UNIQ Staromestská. Budova s presklenou fasádou má ambíciu po dokončení získať zelený certifikát LEED na úrovni Gold.

O príjemnú atmosféru v budove sa postarajú aj veľkoryso riešené spoločné priestory navrhnuté v súlade s filozofiou biofílie*. Prístupná zelená strecha poskytne priestor na relax a eventy pre nájomcov, zároveň zlepší izolačné vlastnosti strechy, zníži prašnosť a zadrží dažďovú vodu. Moderné materiály spolu so zeleňou zabezpečia, že strecha odrazí viac ako 78 % slnečného žiarenia, čím budova eliminuje efekt tepelného ostrova. Exteriér budovy bude skrášľovať extenzívna zeleň, ktorá zadrží dažďovú vodu a podporí jej prirodzené vyparovanie.

Moderné technológie a prvky v UNIQ Staromestská:

  • LED svietidlá
  • Automatizovaný tieniaci systém
  • Automatizované osvetlenie v kanceláriách
  • Inteligentný systém riadenia budovy, ktorý hospodárne narába s energiami
  • Oddelený systém vykurovania a chladenia zabezpečujúci tepelný komfort
  • Nabíjacie stanice pre elektromobily
  • Nízkoprietokové a úsporné zariaďovacie predmety
  • Možnosť prirodzeného vetrania prostredníctvom otváracích okien
  • Bezpečne umiestnené stojany na bicykle, sprchy a šatne pre používateľov

Projekt s výnimočnou architektúrou na svetovej úrovni s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami ponúka náročným klientom 7 565 m2 kancelárskych priestorov a 917 m2 plochy pre maloobchodné prevádzky a sklady. UNIQ Staromestská otvorí dvere prvým nájomníkom už začiatkom apríla 2017.


*Biofília je prirodzená potreba ľudí byť v kontakte s prírodou, ktorá má pozitívny vplyv na psychiku človeka aj pracovný výkon a je čoraz častejšie súčasťou dizajnu moderných priestorov.

Ateliér Bogle Architects

Bogle Architects je medzinárodný architektonický ateliér, ktorý založil v roku 2012 Ian Bogle. V Prahe pôsobí už osem rokov. Ian pracoval dlhé roky v ateliéri Normana Fostera v Londýne, kde sa podieľal na zrode stavby Gherkin, známej aj ako Uhorka. Následne prešiel do firmy Hamiltons, ktorá se potom premenovala na Bogle Flanagan Lawrence Silver (BFLS). Pred štyrmi roky sa oddelil a založil vlastný ateliér Bogle Architects. Pražská pobočka má viac ako 20 architektov, v Londýne pracuje približne rovnaký počet ľudí a ďalší ateliér sa nachádza v Hong Kongu. Tím sa skladá zo skupiny vysoko tvorivých a skúsených architektov a inžinierov, ktorí zdieľajú spoločnú túžbu navrhovať a stavať progresívnu, nápaditú a inovatívnu architektúru. Filozofia ateliéru je založená na jasnosti myšlienky, širokom uhle pohľadu a tesnej spolupráci s klientom a celým tímom pri procese navrhovania.

Späť na všetky novinky