06.10.2016

Tretia etapa výstavby zóny Viladomy prináša do Slnečníc atraktívne bývanie v tesnej blízkosti parku

Spoločnosť Cresco Group dnes spustila predaj bytov v tretej etape zóny Viladomy. Tá predstavuje zatiaľ najzaujímavejšiu časť zóny, ktorá bude v priamom susedstve s parkom o rozlohe 14 100 m2, prinesie atraktívne byty s predzáhradkami a nadštandardne veľkými balkónmi a terasami. Zároveň pred niekoľkými týždňami do predaja pribudli byty v objekte A3 v zóne Mesto. Dokopy ide o 683 bytov, ktoré rozširujú ponuku bývania v najväčšom rezidenčnom projekte v Bratislave. O jeho úspechu svedčí aj fakt, že 20% všetkých bytov v bratislavských novostavbách, ktoré boli predané počas prvého polroku tohto roka, tvoria práve byty v Slnečniciach.

Tretia etapa zóny Viladomy predstavuje zatiaľ to najlepšie zo Slnečníc. Veľký priestor v nej dostali atraktívne prízemné byty s predzáhradkami a tiež strešné byty s terasami. Práve táto časť bude tiež v priamom susedstve rozľahlého parku, ktorý sa vinie naprieč celou zónou.

Uprostred zelene

Obyvatelia budú mať najväčší podiel zelene rovno pod oknami a priamy vstup do parku bez toho, aby museli prejsť cez cestu. „V rámci parku sú naprojektované ihriská pre menšie aj väčšie deti, výbeh pre psy, aj pobytová lúka na šport a oddych. Zaujímavosťou je terénna modulácia, kde sa môžu v zime deti sánkovať a dospelí si môžu užiť výhľady,“ približuje architekt, Juraj Benetin z ateliéru Compass.

Vnútrobloky bytových domov sú riešené ako intímne poloverejné priestory. Väčšinu priestoru medzi viladomami tvoria predzáhradky, patriace k prízemným bytom v objekte S13. Prízemie bytových domov S11 a S12 budú tvoriť komerčné priestory. „Z hľadiska architektúry bytových domov, tretia etapa nadväzuje na koncept viladomov a zároveň ho rozvíja. Pôdorysy vilových domov sú menšie, a rozostupy medzi domami o niečo väčšie. V tomto projekte sme sa zamerali na tvorbu strešnej krajiny, ktorá je tentokrát dvojpodlažná a sú tu tie najatraktívnejšie byty s množstvom denného svetla a väčšími terasami. Vrátili sme sa k využitiu paravánov na fasádach, ktoré vytvárajú intímny medzipriestor medzi bytom a vnútroblokmi,“ vysvetľuje Juraj Benetin.

To najlepšie zo Slnečníc

„Vzhľadom k tomu, že ide o jednu z posledných etáp viladomov v Slnečniciach, pokúsili sme sa tu aplikovať všetky skúsenosti, ktoré sme za roky práce na Slnečniciach nadobudli a posunúť Slnečnice ešte o kúsok bližšie našim predstavám o ideálnom rezidenčnom projekte,“ dodáva Juraj Benetin. Dispozície bytov sú spracované na základe skúseností z predchádzajúcich etáp, byty sú kompaktné a dostupné a ponúkajú všetko, čo človek potrebuje. Terasy a balkóny sú, tak ako v predchádzajúcich etapách, nadštandardne veľké.

Nová etapa prinesie aj bohatšie štandardné vybavenie bytov. Všetky byty v základnom štandarde ponúknu napríklad prípravu na klimatizáciu. Byty na treťom až piatom podlaží prinesú paravany, ktoré sú veľmi obľúbeným prvkom v prvej etape Viladomov. Strešné byty na šiestom a siedmom podlaží majú v štandarde zahrnutú prípravu na exteriérové žalúzie a prízemné byty s predzáhradkami dostanú v rámci štandardu podlahové kúrenie, alarm a exteriérové žalúzie.

Prvá fáza tretej etapy zóny Viladomy, ktorá je od dnes v predaji, pozostáva z dvoch doskových domov S11 a S12 a bytového domu S13. Z celkového počtu 323 bytov je v predaji 285. Vydanie územného rozhodnutia sa očakáva na jeseň tohto roka, následne prebehne proces vydania stavebného povolenia. S výstavbou by sme radi začali v druhom kvartáli budúceho roka, s odhadovaným termínom dokončenia v druhom kvartáli roku 2019. K prvej fáze výstavby bude zároveň vybudovaná prislúchajúca časť parku. Ponuka bytov je zverejnená na stránke https://www.slnecnice.sk.

 Ponuka bytov v Slnečniciach sa rozšírila aj v zóne Mesto. V septembri bol spustený predaj 360 bytov v treťom bytovom dome, s označením A3. Jeho výstavba začala tiež v septembri a jej ukončenie je plánované na prvý kvartál roka 2019.

Tretia etapa Viladomov je výsledkom nášho dlho-trvajúceho úsilia priniesť na trh bývanie, ktoré spája to najlepšie z lokality, architek-túry a tvorby verejných priestorov,“ uvádza Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group. „Záujem klientov o bývanie v Slnečniciach nás presviedča, že ideme dobrým smerom.“ Podľa kvartálnych analýz realitného trhu, patrilo až 20% bytov v bratislavských novostavbách, predaných počas prvého polroku, práve Slnečniciam*. Počet predaných bytov v Slnečniciach v prvom polroku 2016 zároveň prevýšil celkový počet predaných bytov v Slnečniciach v roku 2015.

*Slnečnice predali v prvom a druhom kvartáli 2016 dokopy 432 bytov, z celkového počtu 2132 predaných bytov v novostavbách v Bratislave. Zdroj analýz:

Kvartálna analýza realitného trhu od Bencont Group, 1. kvartál 2016

Kvartálna analýza realitného trhu od Bencont Group, 2. kvartál 2016

Späť na všetky novinky