06.12.2017

Tlačová správa: Slnečnice spúšťajú predaj ďalšej etapy bytov

Najväčší rezidenčný developer na Slovensku CRESCO GROUP spúšťa predaj ďalšej etapy bytov v obľúbenom bytovom projekte Slnečnice v Bratislave. Od decembra tohto roka si môžu záujemcovia o kvalitné bývanie vybrať spomedzi 230 bytov v dvoch blokoch bytového domu A5 v zóne Mesto.

Termín dokončenia bytov v zóne Mesto developer plánuje na začiatok roka 2020, pričom do konca februára budúceho roku ponúkne vybrané byty za uvádzacie ceny. Byty sú určené prevažne pre mladých ľudí – rodinky, páry aj singles. Priemerný vek zákazníkov Slnečníc je od 25 do 40 rokov. „Slnečnice ponúkajú aj veľkorysejšie bývanie v špeciálnej kategórii strešných bytov, ktoré kupujú rodiny hľadajúce zaujímavé a priestranné bývanie s terasou. Ide o veľmi žiadané typy bytov, za ktoré sú si klienti ochotní priplatiť,“ uviedol Michal Pauer, riaditeľ predaja v CRESCO GROUP.

Najväčší záujem majú zákazníci o dvojizbové byty, ktoré sú vhodné aj pre rodinky, mladé páry, singles, aj na investíciu. „Tento rok vnímame zvýšený záujem aj o väčšie byty – 3- a 4-izbové. Záujem majú aj klienti, ktorí už bývajú v Slnečniciach v menšom byte a chcú sa presunúť do väčších priestorov v rovnakej lokalite, ktorú si obľúbili,“ dodal Michal Pauer.

Ľudia podľa neho pri výbere bývania dobre reagujú aj na referencie budúcich susedov priamo v areáli rezidenčného komplexu alebo na sociálnych sieťach. „Preferencie a nároky klientov v rezidenčnom segmente sa postupne menia. Dnes majú klienti veľké možnosti výberu a sú oveľa skúsenejší a sofistikovanejší. Keďže mnoho klientov už má reálnu skúsenosť s kúpou novostavby v minulosti, ich záujem o informácie má oveľa širší záber. Detailnejšie sa riešia technické parametre stavby, taktiež klientov oveľa viac zaujímajú budúce náklady spojené s užívaním nehnuteľnosti a pred podpisom zmluvy sa oveľa častejšie radia s právnikom. Klienti si zvykli vyhľadávať všetky informácie o potenciálnom bývaní online, často prídu na prvé stretnutie veľmi dobre pripravení. Dôležitá je pre nich stabilita a reputácia developera,“ dodal Michal Pauer. Významným kritériom pri výbere vhodnej nehnuteľnosti stále zostáva dostupná občianska vybavenosť ako školy, škôlky, obchody a služby aj dopravná dostupnosť a možnosti parkovania.

Od konca novembra otvorilo v Slnečniciach svoje brány nové nákupné centrum Slnečnice Market. Lokálne centrum v prvej etape ponúkne zákazníkom na ploche 4 242 m2 renomované predajne na nákupy pre celú domácnosť ako BILLA, JYSK či 101 Drogerie

Celkovo je v projekte Slnečnice hotových viac ako 1 200 bytov, vo výstavbe je  ďalších 1 500 bytov a v štádiu prípravy viac ako 6 000 bytov. Developer očakáva, že tento rok predá viac ako 500 bytov. Približne 70 až 80 percent klientov financuje bývanie cez hypotéku.

Nová etapa predaja bytov v Slnečniciach – bytový dom A5:

  • 230 bytov v dvoch blokoch
  • Termín dokončenia: 1. štvrťrok 2020
  • Vybrané byty (45) budú v ponuke za uvádzacie ceny, ktoré platia do konca februára 2018
  • Výstavba sa začala v marci tohto roka
  • Byty sú v blízkosti nového nákupného centra Slnečnice Market s farmárskou tržnicou Trch.
  • Pri novej mestskej štvrti vznikne aj konečná zástavka električky
  • V Slnečniciach, zóne Mesto pribudne aj jedna z najmodernejších základných a stredných škôl na Slovensku
  • Ponuku bytov nájdete na webstránke Slnečníc

Späť na všetky novinky