09.09.2015

TLAČOVÁ SPRÁVA: Cresco Group zmení chátrajúci stomatologický pavilón v Prešove na dostupné bývanie pre mladých

Štartovacie bývanie vznikne v Prešove na Sídlisku III a prinesie 100 bytov v cenách okolo 1200€/m2 s DPH. Výstavba začne v októbrii2015 a jej ukončenie je plánované na marec 2017. Nejde o jediný projekt spoločnosti Cresco Group na východnom Slovensku, ďalší sa plánuje v Košiciach.

V októbri začne spoločnosť Cresco Group s výstavbou bytového domu s názvom Na Trojke, ktorý vznikne prestavbou nedokončeného stomatologického pavilónu na obľúbenom prešovskom Sídlisku III. Stavba na ulici Antona Prídavku, ktorá roky chátrala, sa tak zmení na moderný domov pre stovku rodín a obyvateľom sídliska prinesie ďalšie obchody a služby v retailovej časti na prvom podlaží.

Typ projektu

rezidenčný

Adresa

Ulica Antona Prídavku, Prešov

Začiatok výstavby

október 2015

Ukončenie výstavby

marec 2017

Počet bytov

100

Počet parkovacích miest

125

Plánovaný obostavaný objem

24.500 m3

Zastavané plochy 

1,547m2

Obchodné priestory

1186 m2

Stránka projektu

www.natrojke.sk  

Byty v projekte Na Trojke sú ideálne pre mladé rodiny a to nielen efektívnym riešením dispozícií a primeranými výmerami. V rámci projektu vznikne pri bytovom dome aj detské ihrisko a dostatok parkovacích miest. „Výhodou pre rodiny je aj samotná lokalita sídliska, ktoré ponúka množstvo možností pre trávenie voľného času a šport a tiež množstvo škôl, od materských až po stredné,“ hovorí Lucia Fiľakovská, maklérka realitnej spoločnosti XX REAL, ktorá je výhradným predajcom projektu Na Trojke.

V ponuke budú jedno- až trojizbové byty s výmerami od 26 do 73 m2. Ceny bytov sa budú pohybovať okolo 1200€/m2 s DPH, upresnené budú v priebehu najbližších týždňov. V cene každého bytu je zahrnutá aj pivničná kobka. Postarané bude aj o parkovanie – plány počítajú so 125 vonkajšími parkovacími miestami. Prvé podlažie bude patriť obchodným prevádzkam so zameraním na služby obyvateľom, k dispozícii sú rôzne veľkosti priestorov spolu o výmere 1186m2. Detaily projektu sú už zverejnené na webstránke www.natrojke.sk. Ukončenie stavby je naplánované na marec 2017.

Prešovský projekt je prvým z projektov Cresco Group na východnom Slovensku. „Ďalším z našich pripravovaných projektov na východe Slovenska je projekt Rezidencia Mlynská bašta v Košiciach, ktorý sme len nedávno odkúpili od spoločnosti PPF Real Estate. Projekt je vo fáze redizajnu a v stave stavebného povoľovania, pričom do predaja bude spustený už onedlho,“ hovorí Ján Krnáč, podpredseda predstavenstva Cresco Group.

O Sídlisku III v Prešove

V Prešove veľmi obľúbené Sídlisko III ponúka výbornú kvalitu života aj vďaka širokým možnostiam pre šport a voľný čas. Rieka Torysa, okolo ktorej bol vytvorený biokoridor so stovkami vysadených stromov a kríkov je obľúbeným miestom bežcov a vďaka toryskej cyklomagistrále aj pre cyklistov. Na rekreáciu slúži obyvateľom aj kúpalisko so štyrmi bazénmi. Sídlisko III okrem toho ponúka všetky služby pre pohodlný život – od obchodov a nákupného strediska až po zdravotnícke a školské zariadenia. Priamo na sídlisku je až 7 materských, 6 základných škôl, základná umelecká škola a 3 stredné školy.

Späť na všetky novinky