09.05.2017

TLAČOVÁ SPRÁVA: Administratívna budova UNIQ Staromestská je skolaudovaná

BRATISLAVA 9. mája 2017 – Po dvoch rokoch od začiatku realizácie získala nová administratívna budova UNIQ Staromestská kolaudačné rozhodnutie. Unikátna budova v centre Bratislavy je tak pripravená pre nových nájomníkov.

Novostavba UNIQ Staromestská s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami ponúka náročným klientom 7 565 m2 kancelárskych priestorov a 917 m2 plochy pre maloobchodné prevádzky a sklady. Vďaka spolupráci tímu architektov, profesionálov a developera, spoločnosti Cresco Group, vyrástol na ploche bývalého parkoviska moderný butikový projekt, ktorý vyplnil exponované nárožie Veternej a Staromestskej ulice.

„Som veľmi rád, že sme tento unikátny projekt s dizajnom od štúdia Bogle Architects úspešne ukončili a môžeme privítať prvých nájomníkov. V aktuálnom období s nedostatkom odborných pracovníkov na trhu rastie záujem o kvalitné kancelárske priestory v centre mesta, ktoré projekt UNIQ Staromestská ponúka. Firmy si totiž uvedomujú, že kvalita pracovného prostredia významne ovplyvňuje výkonnosť a dlhodobú lojalitu zamestnancov, aj preto uprednostňujú kancelárske priestory s vyšším štandardom. Veríme, že UNIQ Staromestská svojou dostupnosťou, kvalitnou architektúrou a službami výrazne posunie hranicu štandardu kancelárií typu A v Bratislave,“ povedal Ján Krnáč, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti CRESCO GROUP.

Partnerom v oblasti správy budovy sa stane líder na trhu, spoločnosť CBRE Property Management Group. Toto spojenie prinesie nájomcom vysokú úroveň poskytovaných  služieb. Spoločnosť CBRE aktuálne riadi 43 projektov v piatich európskych krajinách s medzinárodným tímom 180 odborníkov pre správu nehnuteľností.

Štandardom pri správe budovy typu A+ je poskytovanie služieb najvyššej kvality. Dávame si záležať na výbere dodávateľov strážnych, recepčných aj upratovacích služieb. Pri kvalitnej správe objektu je nutné zaoberať sa okrem krátkodobých aj dlhodobými cieľmi. Takým je pri budove UNIQ Staromestská najmä konzistentné poskytovanie služieb na vysokej úrovni, akými sú napríklad služby concierge či parkovacia aplikácia,“ uviedla Lenka Benková zo CBRE Property Management Group.

Nadštandardné služby v UNIQ Staromestská:

  • relax na zelenej streche s nádherným výhľadom na panorámu
  • prednostné parkovanie v garáži pre autá s nízkymi emisiami
  • nabíjacie stanice pre elektromobily
  • služby concierge
  • parkovacia aplikácia 

Ateliér Bogle Architects
Bogle Architects je medzinárodný architektonický ateliér, ktorý založil v roku 2012 Ian Bogle. V Prahe pôsobí už osem rokov. Ian pracoval dlhé roky v ateliéri Normana Fostera v Londýne, kde sa podieľal na zrode stavby Gherkin, známej aj ako Uhorka. Následne prešiel do firmy Hamiltons, ktorá sa potom premenovala na Bogle Flanagan Lawrence Silver (BFLS). Pred štyrmi roky sa oddelil a založil vlastný ateliér Bogle Architects. Pražská pobočka má viac ako 20 architektov, v Londýne pracuje približne rovnaký počet ľudí a ďalší ateliér sa nachádza v Hongkongu. Tím sa skladá zo skupiny vysoko tvorivých a skúsených architektov a inžinierov, ktorí zdieľajú spoločnú túžbu navrhovať a stavať progresívnu, nápaditú a inovatívnu architektúru. Filozofia ateliéru je založená na jasnosti myšlienky, širokom uhle pohľadu a tesnej spolupráci s klientom a celým tímom pri procese navrhovania. Viac na www.boglearchitects.com.

Späť na všetky novinky