10.10.2023

Staviame už aj v Žiline. Na konci septembra sme slávnostne zahájili výstavbu 1. etapy projektu Kvetnica

Projekt Kvetnica realizujeme v spolupráci s renomovaným partnerom Licitor Development, ktorý má v žilinskom regióne za sebou rad úspešných projektov. Patria medzi ne napríklad Well Park, kde sa podarilo skvele skombinovať prírodné prvky s luxusným mestským bývaním či Piano Residence, ktorý ponúka budúcim obyvateľom dotyk histórie.

Unikátna kombinácia prírody a komfortu 

Jedinečnosťou Kvetnice je jej harmonické spojenie prírody s moderným a praktickým bývaním. Vďaka jej polohe v blízkosti lesoparku je projekt v súlade so zeleným prostredím. Samotná fasáda budov je navrhnutá s inšpiráciou  prírody a bude doplnená o veľkometrážne kvetináče na balkónoch. Ďalšou prioritou je zabezpečenie ekologických riešení stavby, pričom všetky stavebné materiály boli vybrané s dôrazom na environmentálnu udržateľnosť a dlhodobú funkčnosť. Vysokú dôležitosť prikladáme napríklad aj manažmentu dažďovej vody, ktorá bude využívaná na závlahu rastlín na balkónoch, zelených strechách a v átriu. Príroda bude prítomná nielen vo vnútri projektu, ale aj všade navôkol. Rezidenti projektu budú mať nádherné panoramatické pohľady na Veľký Rozsutec a Malú Fatru. 

Komunitné bývanie v srdci Kvetnice 

V rámci Kvetnice je pre nás dôležité nielen poskytnúť nadštandardné bývanie v zelenom prostredí, ale aj vytvoriť priestor pre silné komunitné väzby a dobré susedské vzťahy. Centrálny vnútroblok ponúka priestor, kde môžu obyvatelia tráviť spoločné chvíle a rozvíjať susedskú komunitu. 

Ďalšie kroky a očakávaný termín dokončenia 

Naším cieľom je do konca roka dokončiť základovú dosku, steny a strop prvého podzemného podlažia. Ak všetko pôjde podľa plánu, prvé byty v Kvetnici budú pripravené na nasťahovanie pre prvých rezidentov na jar 2025. V súčasnosti je v ponuke prvá etapa projektu a čoskoro plánujeme pridať ďalšiu. Viac informácií o projekte a jeho vývoji nájdete na webovej stránke https://www.kvetnicazilina.sk/. 

Späť na všetky novinky