10.06.2016

Spustili sme predaj bytov v projekte Mlynská bašta v Košiciach

Projekt Mlynská bašta, ktorý vznikne v centre Košíc na rohu ulíc Továrenská a Štefánikova, prinesie 134 jedno- až štvorizbových bytov v dvoch bytových domoch. Ich predaj bol spustený dnes, v spolupráci s predajcom projektu, realitnou kanceláriou XX REAL Košice.

Projekt Mlynská bašta predstavuje spojenie moderného, nadštandardného bývania a lokality so zaujímavou históriou v košickom Starom Meste. 134 bytov v mimoriadne kvalitnom prevedení totiž vznikne na území chránenej mestskej pamiatkovej rezervácie. Historický objekt Mlynskej bašty sa nachádza priamo medzi bytovými domami.

Predaj bytov bol spustený dnes, so špeciálnymi uvádzacími cenami, ktoré platia do konca augusta tohto roku. Kompletný cenník je zverejnený na webstránke projektu http://mlynskabasta.sk/cennik-bytov.

Výmery jedno- až štvorizbových bytov začínajú na 34 m2, najväčší byt má 115 m2. Súčasťou každého bytu je balkón, lodžia alebo terasa. Projekt bude vyhotovený v najvyššom energetickom štandarde, A1, ktorý doposiaľ nespĺňala žiadna iná košická novostavba. Parkovacie miesta sa nachádzajú pod bytovými domami v prekrytom exteriéri alebo v podzemnej garáži. Kompletný predajný servis projektu zabezpečuje realitná kancelária XX REAL Košice, vrátane služieb hypotekárneho poradcu pod značkou Hypocentrum. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou projektu, kde developer len „nestavia byty“, ale aj citlivo obnovuje kultúrne pamiatky, vďaka čomu môžu byť v budúcnosti dostupné pre všetkých ľudí,“ hovorí Ing. Ján Gondžur, manažér realitnej kancelárie XX REAL Košice, ktorá je partnerom predaja.

Spoločnosť Cresco Group odkúpila pozemky okolo Mlynskej bašty od predchádzajúceho majiteľa v lete minulého roku. „Veríme, že Košičania ocenia projekt Mlynskej bašty, a to nielen ako naši klienti, budúci majitelia bytov, ale aj ako ľudia, ktorí denne chodia okolo zanedbaného areálu za plechovým plotom a možno ani netušia, že ukrýva národnú kultúrnu pamiatku. Mimoriadne zaujímavá poloha v centre mesta, nadčasová architektúra a kvalitné vyhotovenie sú hlavné atribúty projektu, ktorý pozdvihne túto vzácnu lokalitu v Starom Meste,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group.

Do okolia Mlynskej bašty sa po rokoch chátrania vo verejnosti neprístupnom, oplotenom priestore, konečne vráti život. Historické objekty prejdú rekonštrukciou a stanú sa súčasťou života obyvateľov projektu Mlynská bašta. Zároveň budú voľne prístupné aj pre všetkých Košičanov a návštevníkov mesta. Výsledná podoba a funkcia historických objektov po rekonštrukcii bude výsledkom úzkej spolupráce s miestnymi organizáciami a Krajským pamiatkovým úradom v Košiciach.

Projekt Mlynská bašta sa momentálne nachádza v procese získavania stavebného povolenia. S výstavbou by sme radi začali na jeseň tohto roku. Doba výstavby je plánovaná na 24 mesiacov, dokončenie bytových domov a ich kolaudácia by mala prebehnúť v druhej polovici roku 2018.

Viac informácií nájdete na webstránke projektu http://mlynskabasta.sk/

Späť na všetky novinky