20.02.2020

Slnečnice spúšťajú predaj bývania v blízkosti budúcej električky

Najpredávanejší projekt nového bývania v Bratislave, štvrť Slnečnice, vstupuje do ďalšej etapy a opäť prináša niečo nové. Developerská spoločnosť CRESCO REAL ESTATE štartuje predaj v novom sektore Zóny Mesto v tesnej blízkosti plánovanej električkovej trate cez Petržalku. Ponúkané byty prinesú obyvateľom nielen výbornú dopravnú dostupnosť, ale v budúcnosti s ďalšou výstavbou aj park s cyklotrasou napojený promenádou na bulvár štvrte Slnečnice. Ten sa bude tiahnuť pozdĺž centrálneho parku až k nákupnému centru Slnečnice Market. Cenovo sa byty zaradia medzi dostupné mestské bývanie pre aktívnych ľudí.

Bytové domy T1, T2 a T3 pod značkou SLNEČNICE POP sa odlišujú od doterajšej zástavby Zóny Mesto architektúrou a tiež lokalitou - sú umiestnené na druhej strane Slnečníc, priamo pri plánovanej električkovej trati. Tri deväťpodlažné bytové domy sú opäť z dielne Compass Atelier. Na trh prinesú spolu 360 bytov a takmer päťsto parkovacích miest v garáži a na teréne.

„V novej etape zóny Mesto, SLNEČNICE POP, sa zameriavame na aktívnych ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé bývanie a rodiny hľadajúce dostupný domov. Zaujímavá bude určite aj pre nezávislých profesionálov ako sú architekti či dizajnéri, ktorí si priestor radi prispôsobia podľa seba.“ opisuje Michal Pauer, riaditeľ predaja v CRESCO REAL ESTATE.

V ponuke je široký výber rôznych typov bytov, od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcového metra, cez dvojizbové a najpočetnejšie trojizbové až po rozľahlé štvorizbové byty s plochou od 96 do 140 štvorcového metra. Každý byt má vlastný balkón, väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny - orientované na rozdielne svetové strany. Na najvyšších podlažiach sa nachádzajú aj byty s terasou.

Výbornú dopravnú dostupnosť autom priamo z Panónskej cesty a autobusom z blízkej konečnej zastávky Vyšehradská doplní električková trať, ktorú hlavné mesto plánuje dokončiť v roku 2023. Vzniknúť by mala tiež integrovaná zastávka pre električky a autobusy súčasne.

Spolu s električkovou traťou má mesto vybudovať aj cyklotrasu, na ktorú sa v budúcnosti napojí cyklochodník vedúci naprieč celými Slnečnicami. Obyvatelia sa tak bezpečne prepravia na bicykli zo Zóny Viladomy cez Zónu Mesto až do centra mesta.

„Pri bytových domoch Slnečnice POP vznikne v budúcnosti s ďalšou výstavbou park, ako aj pešia promenáda, ktorá sa plynulo napojí na bulvár tiahnuci sa od električkovej trate až po nákupné centrum Slnečnice Market. Tu sme pre obyvateľov otvorili už prvú časť bulváru pri bytových domoch A1, A2 a A3,“ približuje Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE. Práve neďaleko novej časti Slnečníc, ktorej výstavba sa trojicou bytových domov spúšťa, vznikne v budúcnosti aj stredná a základná škola s materskou školou.

Začiatok výstavby novej etapy v Zóne Mesto odštartoval v januári tohto roku a generálnym dodávateľom stavby je Metrostav. S dokončením celej stavby sa počíta v treťom kvartáli 2022, pričom prvá etapa (T2, T3) by mala byť dokončená už v druhom kvartáli 2022. Prví obyvatelia by sa po získaní kolaudačného rozhodnutia mohli sťahovať v druhom štvrťroku 2023.

Celkovo bude tento rok v Slnečniciach rozostavaných až 1 500 bytov. Stavebne dokončiť by sa malo takmer 700 z nich.

Slnečnice POP – bytové domy T1, T2, T3:

 • 360 bytov, z toho 108 jednoizbových, 102 dvojizbových, 132 trojizbových (z toho 6 mezonetov) a 18 štvorizbových mezonetov
 • 493 parkovacích miest, z toho 202 v garáži a 291 na teréne
 • 173 pivničných kobiek
 • Plánovaný začiatok výstavby: 1Q 2020
 • Plánovaný termín dokončenia prvej etapy (T3, T2): 2Q 2022
 • Plánovaný termín dokončenia celej stavby: 3Q 2022

Čo prinesú Slnečnice POP:

 • Dostupné byty pre mladé rodiny a nezávislých kreatívnych ľudí
 • Blízkosť plánovanej električky a integrovanej zastávky električky a autobusov
 • V budúcnosti pešiu dostupnosť strednej a základnej školy s materskou školou
 • Bývanie na budúcej promenáde napojenej na cyklotrasu a plánovaný centrálny park Zóny Mesto, ktorý pribudne s ďalšou výstavbou
 • Byty s balkónmi a terasami, väčšina s orientáciou na viac svetových strán
 • Širokú občiansku vybavenosť v podobe nákupného centra Slnečnice Market, okolitých prevádzok pozdĺž mestského bulváru alebo rodinného športovo-zábavného centra Leon

Späť na všetky novinky