11.08.2020

Slnečnice POP majú generálneho zhotoviteľa

Koncom februára tohto roku sme ako najväčší slovenský rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE avizovali spustenie predaja bytov v novej etape Slnečnice POP. Tento koncept prvého bývania pre aktívnych ľudí alebo mladé rodiny hľadajúce dostupný domov vzbudil u potenciálnych záujemcov hneď veľkú pozornosť. Za necelých šesť mesiacov od spustenia predaja sa doteraz v prvom objekte predalo 35 % bytov. Vzhľadom na veľký dopyt preto plánujeme v najbližšej dobe ešte rozšíriť ponuku o ďalšie, najmä malé byty.

Tak ako doteraz, aj pre spoluprácu na realizácii tejto etapy sme oslovili osvedčené a na trhu dobre etablované spoločnosti. Tender na generálneho zhotoviteľa úspešne zvládla spoločnosť Metrostav. Výstavba je teda v plnom prúde, aktuálne sa po jednotlivých úsekoch betónuje základová doska a do prevádzky bola spustená aj prislúchajúca trafostanica. Financujúcou bankou tejto etapy sa stal ďalší spoľahlivý partner – Slovenská sporiteľňa.

Slnečnice s dobre vybudovanou infraštruktúrou, výbornou dostupnosťou, ako aj atraktívnym zeleným prostredím sú dlhodobo zaujímavou štvrťou na kúpu výhodného bývania nielen pre rodákov z Petržalky, ale aj obyvateľov z iných kútov republiky sťahujúcich sa do hlavného mesta kvôli pracovným príležitostiam.

Tri deväťpodlažné bytové domy – T1, T2 a T3 na trh postupne prinesú viac než 360 nových bytov, od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcových metrov, cez dvoj- a trojizbové (z toho 6 mezonetov) a štvorizbové mezonety s plochou od 96 do 104 štvorcových metrov. K nim pribudne aj takmer 500 parkovacích miest v garáži a na teréne. Projekt Slnečnice POP, ktorý sa chce architektonicky odlíšiť od jestvujúcej zástavby v Slnečniciach, navrhli tak ako väčšinu bytových domov v Slnečniciach architekti z ateliéru Compass Architekti. Ku každej bytovej jednotke naprojektovali privátnu exteriérovú plochu – či už balkón alebo terasu. Väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny orientované na rôzne svetové strany. Na najvyšších podlažiach disponujú byty terasami.

Bytové domy sa budú nachádzať v tesnej blízkosti plánovanej električkovej trate v zóne Mesto. Spolu s električkovou traťou plánuje mesto vybudovať aj cyklotrasu, ktorá sa v budúcnosti napojí na cyklochodník vedúci naprieč celou novovzniknutou štvrťou. Vzniknúť by mala aj integrovaná zastávka pre električky a autobusy. Dokončenie celej stavby máme naplánované na prvý kvartál 2023, pričom prvá etapa – bytový dom T3 by mal byť dokončený už v druhom kvartáli 2022. Celkovo by malo byť tento rok rozostavaných v Slnečniciach až 1 500 bytov, stavebne dokončiť plánujeme takmer 700 z nich.

Späť na všetky novinky