11.04.2022

Slnečnice Nad mestom- nový pohľad na bývanie, nový pohľad na mesto

Budúci majitelia nových 1 500 bytov a 42 apartmánov v novom projekte Slnečnice Nad mestom si budú môcť okrem blízkosti parku vychutnať aj jedinečné výhľady na Bratislavu. Spúšťame predaj prvých 165 bytov v doteraz najväčšej a najvyššej časti Slnečníc. Slnečnice - Zóna mesto sa tak rozrastie o päť rezidenčných výškových budov a tri nižšie obytné. Chýbať nebudú ani otvorené vnútrobloky vybavené zeleňou, kde budú môcť susedia tráviť svoj voľný čas. Život v Slnečniciach bude zelenší aj vďaka verejnému parku, ktorý bude po dokončení už druhým parkom v Slnečniciach a so svojimi 29-tisíc m2 aj druhým najväčším v Petržalke.

Vyberie si každý

V prvej etape dávame do ponuky 567 bytov, pričom celkový počet bytov v projekte Slnečnice Nad mestom je 1 500. Vybrať so môžete z ponuky jedno až štvorizbových bytov s rozlohou od 27 do 90 m2. Priemerná cena za m2 sa bude pohybovať na úrovni 3 275 EUR bez DPH.

Tým najnáročnejším ponúkneme v neskorších fázach aj exkluzívne penthousy na vrchných poschodiach výškových budov. „Táto etapa Slnečníc je jedinečná – ideme do výšky v prospech zelených a verejných plôch. Slnečnice – Zóna mesto - mali od začiatku ambíciu byť niečím ako „downtownom“ štvrte. Verím, že osloví široké spektrum klientov. Výškové budovy patria do mesta a vidíme to aj v centre ale aj iných častiach Bratislavy. Slnečnice sú overený koncept – dôkaz o kvalitných verejných plochách a zeleňou prešpikovaných vnútroblokoch majú budúci obyvatelia priamo na dlani. Dokončenú časť štvrte môžu kedykoľvek navštíviť a urobiť si názor,“ dopĺňa Peter Murín, Senior Development Manager CRESCO REAL ESTATE.

Výhľad z rezidenčných budov vyrazí dych

Navštívte byty Slnečnice Nad mestom vo VR a presvedčte sa sami. Dominanty Bratislavy, Zóna mesto a Zóna viladomy v Slnečniciach, ale i neďaleké Rakúsko, to všetko sa budúcim obyvateľom nových bytov naskytne pri pohľade z okna. Panorámu z balkóna ale i komfort života podčiarkne veľkorysý zelený park priamo pod oknami, ktorý bude so svojou rozlohou 29-tisíc m2 hneď po Sade Janka Kráľa druhým najväčším v Petržalke. Celá nová časť Slnečníc bude jedinečným miestom pre život, zábavu aj relax. „Teší nás, že práve v polovici realizácie nášho projektu Slnečnice v bratislavskej Petržalke môžeme predstaviť najočakávanejšiu časť s unikátnymi výhľadmi – Slnečnice Nad mestom. Aj vďaka vysokým budovám môžeme okolitý priestor viac využiť pre zeleň, služby a infraštruktúru,“ prezrádza Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE v Bratislave.

Priebežné balkóny ponúknu balans života vnútri aj vonku

Na projekte Slnečnice Nad mestom sme spolupracovali s architektmi zo štúdia Compass Architekti, ktorí navrhovali takmer celú doposiaľ dostavanú časť štvrte Slnečnice. Opäť sme fasády nových bytoviek doplnili o priebežné balkóny s fixnými prvkami, ktoré nájdete takmer v celých Slnečniciach.

Celkovo pôjde o päť 14 – 24 poschodových veží s ďalšími troma stavbami do výšky 8 poschodí do tvaru U s vnútroblokmi. „Koncept je zvolený s ohľadom na maximalizáciu verejného priestoru. Tento nový pobytový priestor bude v úzkom kontakte s rozľahlým mestským parkom v zóne Mesto. Odmenou sú unikátne výhľady na blízke okolie, ako aj panorámu Bratislavy a Malých Karpát. S nadhľadom je totiž život omnoho príjemnejší,“ vysvetľuje architekt Juraj Benetin zo štúdia Compass Architekti v Bratislave.

Výstavba projektu Slnečnice Nad mestom plánujeme rozdeliť do šiestich etáp. Prvú, s dvoma vyššími budovami a jedným blokom, chceme začať stavať do konca roka 2022.

Viac o Slnečniciach ako aj novom projekte Slnečnice Nad mestom nájdete na www.slnecnice.sk

Späť na všetky novinky