07.06.2021

O realitnom trhu sme diskutovali s Forbes

V spolupráci s magazínom Forbes sme začiatkom júna tohto roka zrealizovali zaujímavú online diskusiu o realitách REALITY CHECK.

Spolu s ďalšími expertami na realitný trh sme hľadali odpovede na otázky či je výhodnejšie kupovať byty na hypotéku, či ceny nehnuteľností v Bratislave majú potenciál ešte rásť a do akých nehnuteľností sa oplatí investovať.

O tom, ako sa zmenil realitný trh a ktoré lokality majú najväčší potenciál diskutoval aj Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE:

,,Ceny novostavieb sa zvýšili aj z dôvodu, že za posledné dva roky zdraželi stavebné materiály o 40-percent. Samozrejme nárast cien ide ruka v ruke aj s tým, aký je dopyt a aká je ponuka. Dopyt nedosiahol žiadne ochladenia s výnimkou pol roka pri prvej vlne pandémie. Pandémia navyše spôsobila, že sa spomalila výstavba, na trh sa dostalo menej bytov, ale dopyt bol stabilný alebo rástol. Navyše realitná ponuka je stále okresaná a nezaznamenali sme ani nejaké veľké projekty, ktoré by v dohľadnej dobe prišli na bratislavský trh. Preto si myslím, že ceny ešte majú potenciál na jednociferný rast.“

Ak sa chcete dozvedieť, do akých nehnuteľností by investovali profesionáli z brandže a omnoho viac, čítajte FORBES.sk alebo si pozrite záznam z diskusie TU.

Späť na všetky novinky