05.06.2023

O dostupnosti vlastného bývania sme diskutovali v Dobrom ráne. Ponúkame riešenie

Vyššie úrokové sadzby a zhoršená dostupnosť financovania spôsobili, že záujemcov o nové bývanie je menej. Developeri reagujú na aktuálnu situáciu a my nie sme výnimkou. Na trh sme uviedli revolučnú službu Hyponájom, vďaka ktorej sa môžete nasťahovať do nového bytu už teraz a financovanie riešiť počas dvoch rokov. Viac o Hyponájme a realitnom trhu porozprával v Dobrom ráne / Dennom podcaste denníka SME Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.  

Realitný trh v poslednom roku ovplyvnili mnohé situácie zo sveta. Post-kovidové obdobie, či prebiehajúca vojna mali za následok veľkú mieru inflácie. Reakcia Európskej centrálnej banky bola silno badateľná a zvýšenie úrokovej sadzby prinieslo obdobie zníženej finančnej dostupnosti bývania. Okrem zvýšenia úrokovej sadzby ovplyvnili kúpyschopnosť obyvateľstva aj nárast ceny energií a základných potravín.

Okrem realitných maklérov, ktorí priznávajú, že medziročný úbytok dosahuje viac ako tretinu z pôvodných predajov, cítia pokles už aj developeri. Na túto situáciu reagujú a ponúkajú rôzne benefity.

V Cresco Real Estate na situáciu reagujeme našou revolučnou službou – Hyponájom, prostredníctvom ktorej máte možnosť sa najprv do bytu nasťahovať a vyriešiť si lepšie podmienky hypotéky v pokoji počas dvoch rokov. Počas tohto obdobia budete mať aj garantovanú odkupnú cenu bytu. Zároveň je výška nájomného veľmi podobná výške splátky hypoték s jednopercentným úrokom, ktoré boli ponúkané na trhu pred pár mesiacmi. Zodpovedá štandardnému hypotekárnemu úveru vo výške 80% kúpnej ceny na dobu 30 rokov s úrokovou sadzbou 1 %. V prípade, že z ceny nehnuteľnosti na začiatku zaplatíte 10%, tak vám budú mesačné splátky odrátané z ceny nehnuteľnosti. Momentálne Hyponájom ponúkame v rámci nášho projektu Slnečnice.

O Hyponájme, ale aj budúcom vývoji na realitnom trhu rozprával náš výkonný riaditeľ Ján Krnáč v podcaste denníka SME - Dobré ráno. Celý rozhovor si môžete vypočuť tu.

Späť na všetky novinky