15.12.2020

Namiesto darčekov pre klientov opäť podporíme zmysluplnú myšlienku

Vianočné darčeky klientom a partnerom už niekoľko rokov nerozdávame, vyčlenené prostriedky sme sa aj tento rok rozhodli venovať ušľachtilému programu BUDDY. Ten už 14 rokov pomáha slovenským deťom, ktoré nemôžu vyrastať v rodine, čo najlepšie sa raz osamostatniť a nestratiť sa v komplikovanom svete.

Vianočné darčeky klientom a partnerom už niekoľko rokov nerozdávame, vyčlenené prostriedky sme sa aj tento rok rozhodli venovať ušľachtilému programu BUDDY.  Ten už 14 rokov pomáha slovenským deťom, ktoré nemôžu vyrastať v rodine, čo najlepšie sa raz osamostatniť a nestratiť sa v komplikovanom svete.

Prostredníctvom BUDDY dobrovoľníka, s ktorým trávia čas mimo detského domova, získavajú deti veľmi prirodzeným spôsobom neoceniteľné životné skúsenosti a návyky. Vďaka stálej a bezpečnej vzťahovej väzbe sú tak lepšie pripravené na adaptáciu do samostatného života. ,,Veľmi si vážim, že napriek tohtoročnej neľahkej situácii množstvo našich podporovateľov pokračuje aj naďalej v tejto ušľachtilej tradícii. Aj vďaka spoločnostiam s citom pre spoločenskú zodpovednosť dokáže náš program BUDDY stále fungovať. Deti z detských domovov potrebujú pomoc bez ohľadu na pandémiu. Naším snom je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej môže plne dôverovať a mohlo samostatne a plnohodnotne žiť. Finančné prostriedky od našich darcov používame na vzdelávanie existujúcich a hľadanie nových dobrovoľníkov,“ hovorí Ladislav Kossár, zakladateľ programu BUDDY.

Aj vďaka podporovateľom našlo v tomto roku svojho BUDDY dobrovoľníka ďalších 18 detí. Program BUDDY vznikol v roku 2006 a do dnešného dňa má už takmer sto dobrovoľníkov. Keď sa chcete dozvedieť viac o programe BUDDY, môžete si prečítať rozhovor s jeho zakladateľom, Ladislavom Kossárom alebo kliknúť na www.tvojbuddy.sk

Späť na všetky novinky