20.10.2017

Nákupné centrum Slnečnice Market otvorí svoje brány na jeseň

Vyše 30 obchodov, lokálnych gastro prevádzok a malých farmárov pribudne od konca novembra tohto roka v bratislavskej Petržalke. Najväčší rezidenčný developer na Slovensku, spoločnosť Cresco Group, otvára v novovzniknutej mestskej štvrti Slnečnice lokálne nákupné centrum Slnečnice Market. Novú nákupnú zónu môžu čoskoro využívať nielen obyvatelia metropoly, blízkej Petržalky, ale aj priľahlých obcí ako napríklad Jaroviec či Rusoviec, celkovo ide o viac ako 115-tisíc ľudí.

„K vytvoreniu lokálneho nákupného centra v srdci novovzniknutej mestskej štvrte Slnečnice nás inšpirovali nielen podobné rezidenčné projekty v zahraničí, ale aj potreby našich klientov, ktorým v okolí doteraz chýbala podobná nákupná zóna – s klasickými predajňami známych značiek i ponukou lokálnych farmárov a gastro prevádzok. Naším cieľom je, aby sa Slnečnice postupne stali miestom s komplexnou infraštruktúrou a službami pre moderné bývanie – od možností na relax, športovanie, školských zariadení, až po každodenné nakupovanie. Veríme, že Slnečnice Market si čoskoro obľúbia všetci obyvatelia Bratislavy,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group.

V prvej etape otvorenia  30. novembra 2017 nájdu návštevníci v Slnečnice Markete značkové predajne ako BILLA, JYSK, PLANEO Elektro, 101 Drogerie, Pepco či Super Zoo a tiež lekáreň a trafiku.

Ďalší predajcovia a služby pribudnú v centre v rámci otvorenia druhej fázy Slnečnice Marketu v nasledujúcich týždňoch. Jej súčasťou bude rozsiahle farmárske trhovisko s pultovým predajom ovocia a zeleniny, špecializovanými obchodmi a gastro zónou.

Nové nákupné centrum Slnečnice Market:

  • Bude otvorené koncom novembra pri kruhovom objazde v Slnečniciach, zóne Mesto
  • V centre bude viac ako 30 predajcov na ploche vyše 8300 m2
  • Jeho súčasťou bude farmárska tržnica s pultovým predajom ovocia a zeleniny, špecializovanými obchodmi a gastro zónou
  • Predajne vo farmárskej tržnici: Culka Fruit, Village Farm, Víno Hruška, Zelený obchod, Špajza, Vallo syry, Dávidkovo koření, Brew Bar Café
  • Gastro prevádzky vo farmárskej tržnici: KafeHaus Fertucha, Chuť Chorvátska, Naam Thai Food, Slnečnice Kebab, Pivný Svet, Food 2.0, I Love Pasta, Hummus, EDO-KIN, Mníchovské bistro
  • Ďalší nájomníci v centre: BILLA, JYSK, PLANEO Elektro, Pepco, Super Zoo, 101 Drogerie, lekáreň, trafika, detské pohybové centrum

Slnečnice Market je ľahko dostupný verejnou aj osobnou dopravou, k dispozícii bude 195 parkovacích miest pre verejnosť. „Výhodou nákupnej zóny Slnečnice Market je najmä jej lokalita a skvelá dostupnosť MHD aj autom z okolitých spádových oblastí ako Rusovce, Jarovce, Čunovo, Rajka a Petržalka. Už v súčasnosti premávajú do tejto lokality autobusy, pričom zastávka sa nachádza priamo pri nákupnom centre. Do roku 2021 je plánované aj električkové spojenie centra mesta s konečnou zastávkou Janíkov dvor, ktorá sa nachádza len niekoľko minút chôdze od Slnečnice Marketu. Aj preto sa do budúcna obyvatelia a návštevníci nemusia obávať komplikovanej dopravy,” doplnil Ján Krnáč.

Do konca roka 2017 bude nákupné centrum využívať aj takmer 1000 domácnosti v projekte Slnečnice, pričom spádová oblasť je vyše 115-tisíc obyvateľov.

Okrem možností v centre Slnečnice Market, ponúka zóna Mesto v Slnečniciach aj priestory pre obchody a služby v parteri bytových domov. Tie spoločne vytvoria mestský bulvár a obyvateľom tak poskytnú zónu so všetkým, čo potrebujú pre trávenie pracovného či voľného času mimo ich domovov.

Späť na všetky novinky