22.03.2020

Developer CRESCO REAL ESTATE priniesol doteraz na trh 5 540 bytov

Hoci ekonomika sa spomaľuje pre šírenie koronavírusu COVID-19, najväčší rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE zatiaľ zastavenie predajných procesov či úplné zastavenie stavebných prác nehlási.

,,Dopyt po bytoch v tomto roku bude závisieť od celkovej kondície ekonomiky, ktorú aktuálne spomaľuje po celom svete šírenie koronavírusu COVID-19, a dostupnosti hypoték. Zatiaľ je však predčasné hovoriť o tom, aký dosah to bude mať na realitný biznis. Nepredpokladáme však znižovanie cien, nastať môže pokles rastu či stagnácia cien, keďže novostavieb bude na trhu stále nedostatok. Aktuálne už aj pre oklieštenú, či v niektorých prípadoch dokonca prerušenú výstavbu. Naopak, môže vzrásť záujem individuálnych investorov práve o nákup bytov ako dlhodobej a stabilnej investície,“  hovorí Michal Pauer, obchodný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE a uzatvára:Otázka bývania je dlhodobý proces a nerieši sa zo dňa na deň. Predajný proces sa nezastavil, s klientmi komunikujeme telefonicky alebo online a potrebné úkony riešime elektronicky. Veríme, že aj vďaka dodržiavaniu pokynov kompetentných autorít, sa situácia čoskoro zlepší.“

Slovenská spoločnosť CRESCO REAL ESTATE vlani opäť potvrdila pozíciu najväčšieho rezidenčného developera na Slovensku. Vyplýva to aj z rebríčka TOP 10 lídrov vo výstavbe nových bytov na slovenskom trhu magazínu INDEX*. Za prvenstvo vďačí developer projektu Slnečnice - novej štvrti na bývanie v bratislavskej Petržalke. Cieľom developera je v lokalite postaviť do roku 2030 vyše 10-tisíc bytov.

CRESCO REAL ESTATE doteraz celkovo dokončil na Slovensku 4 170 bytov, z nich až 60 % tvoria byty v Slnečniciach. Aktuálne je vo výstavbe v novej mestskej štvrti ďalších 1370 bytov.

,,Vlani sme v Slnečniciach, predali 353 bytov. Hoci dopyt bol rekordný, ponuka pre záujemcov o nové bývanie bola oklieštená aj vzhľadom na zdĺhavé povoľovacie procesy. Minulý rok sme dali do predaja etapu UNIQ Slnečnice, ktorá patrí medzi prémiovejšie produkty v našej ponuke. Začiatkom tohto roka sme zasa spustili predaj najnovšej etapy – Slnečnice POP. Je to produkt dostupného mestského bývania v blízkosti budúcej električkovej zastávky,“ dopĺňa Michal Pauer.

Podľa neho sú najžiadanejšie vždy menšie - jednoizbové alebo dvojizbové byty, o väčšie priestrannejšie byty majú záujem skôr rodiny či páry. ,,Aktuálne je veľký nedostatok veľkých štvorizbových bytov s dobrým dispozičným riešením, ktoré by mali veľkú terasu alebo balkón. Pri takejto metráži si to väčšinou klienti už vyžadujú, preto my takéto byty umiestňujeme na najvyššie podlažia s veľkými terasami a peknými výhľadmi,“ dodáva M. Pauer.

Ľudia sa pri kúpe bytu rozhodujú oveľa rýchlejšie než po minulé roky. Takmer 80 % ľudí si kupuje byt v Slnečniciach s pomocou hypotekárneho úveru.

Pozn.: Magazín INDEX v spolupráci s poradenskou firmou JLL zostavil v aktuálnom marcovom vydaní rebríček desiatich najväčších slovenských developerov. Vychádzal z celkového počtu bytov v projektoch, ktoré boli v predaji v rokoch 2017 až 2019.

Späť na všetky novinky