01.07.2019

CRESCO REAL ESTATE podporil jedinečný festival DAAD

Snažíme sa, aby architektúra bola čo najbližšie k ľuďom – a nielen cez naše developerské projekty. Spoločnosť CRESCO REAL ESTATE podporuje aj zaujímavé podujatia, a preto sme sa tento rok rozhodli byť partnerom skvelého festivalu - Dní architektúry a dizajnu 2019 DAAD, ktorý je oslavou architektúry, dizajnu a umenia.

Zámerom festivalu je vytvoriť formát pre posilnenie vnímania architektúry a dizajnu na Slovensku. Festival rieši kľúčové odborné otázky v prednáškach, výstavách, vo workshopoch či v diskusiách. Je to jedinečné podujatie svojho druhu, mapujúce a prezentujúce to najlepšie, čo sa v danej oblasti deje na domácej a zahraničnej scéne.

DAAD založili architekti Táňa Kollárová a Števo Polakovič v roku 2010 v Bratislave. Čestnými hosťami jubilejného 10. ročníka, ktorý sa uskutočnil na prelome mája a júna na viacerých miestach v Bratislave, boli parížske ateliéry LAN Architecture a Studio MUOTO.

CRESCO REAL ESTATE na podujatí predstavilo nielen svoje nové logo, ale aj najväčšiu bratislavskú novopostavenú rezidenčnú štvrť  Slnečnice vo forme unikátneho modelu. Návštevníci festivalu sa tak ako prví dozvedeli, ako bude štvrť vyzerať po dostavaní v roku 2030.  Model Slnečníc zmenšených 1 200-násobne vytvorila spoločnosť ProModel z Bratislavy.

Späť na všetky novinky