08.03.2023

Chcete bývať vo vlastnom, ale nechcete si teraz brať hypotéku? V Agátoch prinášame inovatívny spôsob financovania

Nielen drahé hypotéky, ale aj vysoké mesačné splátky spotrebných úverov používaných na dofinancovanie hypotekárnych úverov dnes znevýhodňujú možnosť získať nové bývanie. Kľúčom k vlastnému bývaniu môže byť peer-to-peer pôžička cez Žltý melón. Na financovanie v Agátoch vám tak na začiatok stačí len 5% vlastných prostriedkov z ceny nehnuteľnosti a neplatíte ani úroky.

Hypotéka alebo peer-to-peer pôžička?

Nakoľko banky čoraz viac sprísňujú podmienky financovania kúpy nehnuteľností, je dostupnosť vlastného bývania čoraz nižšia. V zahraničí je bežnou alternatívou pri kúpe nehnuteľnosti tzv. peer-to-peer financovanie, teda kolektívna pôžička od ľudí ľuďom.

Táto alternatíva k bankovým úverom priniesla významnú inováciu vo svete financií a robí bankovníctvo transparentnejším, výhodnejším a ľudskejším.

V našich projektoch ponúkame peer-to-peer pôžičky už niekoľko rokov, napríklad na pokrytie rezervačného poplatku nehnuteľnosti.

Do podania žiadosti o kolaudáciu neplatíte nič – ani istinu a úroky

Peer-to-peer pôžičku na kúpu nehnuteľnosti, ktorú ponúkame v spolupráci so Žltým melónom, využilo doteraz viac ako 360 vlastníkov nehnuteľností v našich projektoch Slnečnice a Agáty.

Aktuálne navyše pri kúpe bytu alebo domu v projekte Agáty stačí, aby ste mali 5 % z ceny nehnuteľnosti a zvyšných 15 % si môžete požičať. Pri pôžičke od nás navyše nesplácate istinu a pôžičku môžete vyplatiť až do momentu, keď developer podá žiadosť o kolaudáciu objektu. Zároveň do toho istého momentu zaplatíme za vás aj úroky z pôžičky.

S našou pôžičkou od Žltého melónu ušetríte

Pri využití financovania prostredníctvom Žltého melónu tak môžete podľa toho, o aký typ nehnuteľnosti sa jedná ušetriť od 1 000 do 5 500 eur za rok. Podrobnejšie informácie o fungovaní peer-to-peer pôžičiek nájdete tu

O projekte Agáty

V projekte Agáty vám prinášame bývanie pre viac než 150 rodín v podobe bytov, apartmánov a individuálnych domov. Tento projekt navrhli štúdiá COMPASS Architekti a Martin Vojta Architekti.

Nová, zelená štvrť, ktorá sa nachádza priamo v dotyku lesa a zároveň blízkosť nákupného centra, ako aj kvalitné dopravné napojenie prinášajú skutočný pokoj mesta, čo je aj sloganom projektu. Špecifikom projektu je komunitný bazén, ktorý budú mať budúci obyvatelia Agátov k dispozícii.

Späť na všetky novinky