30.05.2022

Byty v Kvetnici prinesú Žilinčanom výhľady na Veľký Rozsutec

Na ulici Za plavárňou v meste pod Dubňom pripravujeme jeden z najväčších žilinských rezidenčných projektov. Obkolesuje ho zeleň a mestský lesopark. Budúci obyvatelia tak dostanú najlepšieho suseda – prírodu, so všetkými benefitmi života v meste. Projekt pripravujeme v spolupráci s etablovaným lokálnym developerom, spoločnosťou LICITOR development.

Projekt KVETNICA vyrastie neďaleko lesoparku a ponúkne žilinčanom jedinečné  bývanie v Žiline. Doslova za plotom projektu môžu využiť obľúbený mestský lesopark s detským ihriskom a lezeckým parkom PRELES. Projekt ponúkne svojim obyvateľom výhľad na Veľký Rozsutec a aj priam dych berúce výhľady na celú panorámu Malej Fatry. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou formovania tak unikátnej lokality, pričom aj tu chceme vytvoriť priestor pre komunitný život tak, ako sa nám to podarilo v bratislavskom projekte Slnečnice,“ vysvetľuje Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.

Prečítajte si viac o najväčšej modernej štvrti po páde železnej opony

Blízko Kvetnice sa nachádza aj športový atletický areál, tenisové kurty, mestská plaváreň, ako aj mestská športová hala. Len tri minúty chôdze je Park Ľudovíta Štúra, v Žiline známy ako Bôrický park. Ten vyhlásila Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu za najkrajší park na Slovensku za rok 2020. „Nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre ľudí, ktorí radi trávia voľný čas aktívne, prinesie projekt KVETNICA naozaj unikátnu lokalitu a kvalitnú architektúru,“ dodáva Krnáč.

Práve pre mladé rodiny prinesie projekt aj dobrú dostupnosť občianskej vybavenosti. V pešom dosahu sa nachádza OC Átrium Dubeň, predajne OBI, LIDL či Kaufland, ale aj klientske centrum a viaceré reštaurácie. V súčasnosti finalizujeme architektonický návrh projektu.

Okolitú zeleň sa snažíme vnoriť do Kvetnice a aj tým vytvoriť čo najzelenšie miesto pre život. Priľahlú zeleň doplníme o košaté odrastené stromy a ďalšie sadové úpravy. „Citlivé prepájanie rezidenčných projektov s priľahlou prírodou máme vo svojej DNA. Tento prístup sme si zvolili už pred viac ako 10 rokmi, kedy sme začali stavať Slnečnice,“ spomína Krnáč.

Prečítajte si viac o zelených riešeniach v Slnečniciach

Tieto skúsenosti chceme preniesť aj do Žiliny, ktorá tak ako aj iné regióny Slovenska, trpí akútnym nedostatkom bytov. ,,Do spolupráce s developerom LICITOR development sme sa pustili aj preto, že sú osvedčeným lokálnym hráčom, čo potvrdzujú ich projekty a profesionálny prístup. Veríme, že aj v projekte Kvetnica naplno využijeme spoločný potenciál a skúsenosti,“ uzatvára Krnáč.

Zistite ako sa stavajú budovy budúcnosti, s úctou k histórii

Späť na všetky novinky