UNIQ Staromestská na titulke časopisu ARCH

24.05.2017

Redakcia časopisu s podtitulom „Architektúra, mesto a verejný priestor“ sa v májovom čísle podrobnejšie pozrela na budovu UNIQ Staromestská.

„Treba uznať, že oblé, ku bezprostrednej stavebnej štruktúre indiferentné, tvarovanie v tomto prostredí dobre funguje. Budova nevytvára konflikt v území, hmotou i ustupujúcimi podlažiami rešpektuje svetlotechnické limity okolia a disciplinovane ustupuje vnútroblokovej fasáde niekdajšieho kláštora trinitárov (Župného domu). Napriek týmto obmedzeniam pôsobí príťažlivo nielen s ohľadom na prostredie, ale aj sama osebe. Tvarovanie hmoty je tak dobrým príkladom uplatnenia pragmatických i estetických kritérií pri jej formovaní,“ takto hodnotí architektúru budovy autor článku, Ing. arch. Juraj Šujan. Zároveň ocenil aj zázemie pre zamestnancov, ktorí sa rozhodnú do práce dochádzať na bicykloch: „Developer sa nesnažil len nahnať body, potrebné pre získanie energetického a environmentálneho certifikátu LEED Gold, ale zriadením funkčných a dobre dimenzovaných šatní a spŕch pre cyklistov a cyklistky na jednotlivých podlažiach vytvoril reálnu možnosť na nemotorový príjazd do práce aj zamestnancom pracujúcim v oblekoch či spoločenských kostýmoch a lakovaných topánkach.“

ARCH 5/2017 
Zdroj: Časopis ARCH 5/2017

späť na zoznam aktualít

To najlepšie zo Slnečníc prináša tretia etapa zóny Viladomy

To najlepšie zo Slnečníc prináša tretia etapa zóny Viladomy. Priame susedstvo s rozľahlým parkom, atraktívne byty s predzáhradkami, nadštandardné terasy a balkóny. 

Unikátna administratívna budova UNIQ Staromestská je skolaudovaná a pripravená pre nových nájomníkov.

Unikátna administratívna budova UNIQ Staromestská je skolaudovaná a pripravená pre nových nájomníkov. 

Projekt Mlynská bašta v Košiciach získal stavebné povolenie

Projekt Mlynská bašta v Košiciach získal stavebné povolenie. Vznikne tu 134 bytov v energetickom štandarde A1.