Tretia etapa výstavby zóny Viladomy prináša do Slnečníc atraktívne bývanie v tesnej blízkosti parku

06.10.2016

Spoločnosť Cresco Group dnes spustila predaj bytov v tretej etape zóny Viladomy. Tá predstavuje zatiaľ najzaujímavejšiu časť zóny, ktorá bude v priamom susedstve s parkom o rozlohe 14 100 m2, prinesie atraktívne byty s predzáhradkami a nadštandardne veľkými balkónmi a terasami. Zároveň pred niekoľkými týždňami do predaja pribudli byty v objekte A3 v zóne Mesto. Dokopy ide o 683 bytov, ktoré rozširujú ponuku bývania v najväčšom rezidenčnom projekte v Bratislave. O jeho úspechu svedčí aj fakt, že 20% všetkých bytov v bratislavských novostavbách, ktoré boli predané počas prvého polroku tohto roka, tvoria práve byty v Slnečniciach.

Tretia etapa zóny Viladomy predstavuje zatiaľ to najlepšie zo Slnečníc. Veľký priestor v nej dostali atraktívne prízemné byty s predzáhradkami a tiež strešné byty s terasami. Práve táto časť bude tiež v priamom susedstve rozľahlého parku, ktorý sa vinie naprieč celou zónou.

Uprostred zelene

Obyvatelia budú mať najväčší podiel zelene rovno pod oknami a priamy vstup do parku bez toho, aby museli prejsť cez cestu. „V rámci parku sú naprojektované ihriská pre menšie aj väčšie deti, výbeh pre psy, aj pobytová lúka na šport a oddych. Zaujímavosťou je terénna modulácia, kde sa môžu v zime deti sánkovať a dospelí si môžu užiť výhľady,“ približuje architekt, Juraj Benetin z ateliéru Compass.

Slnečnice 3. etapa Viladomy

 Predzáhradky, terasy a nadštandardné balkóny

Vnútrobloky bytových domov sú riešené ako intímne poloverejné priestory. Väčšinu priestoru medzi viladomami tvoria predzáhradky, patriace k prízemným bytom v objekte S13. Prízemie bytových domov S11 a S12 budú tvoriť komerčné priestory. „Z hľadiska architektúry bytových domov, tretia etapa nadväzuje na koncept viladomov a zároveň ho rozvíja. Pôdorysy vilových domov sú menšie, a rozostupy medzi domami o niečo väčšie. V tomto projekte sme sa zamerali na tvorbu strešnej krajiny, ktorá je tentokrát dvojpodlažná a sú tu tie najatraktívnejšie byty s množstvom denného svetla a väčšími terasami. Vrátili sme sa k využitiu paravánov na fasádach, ktoré vytvárajú intímny medzipriestor medzi bytom a vnútroblokmi,“ vysvetľuje Juraj Benetin.

Slnečnice 3. etapa   

To najlepšie zo Slnečníc

„Vzhľadom k tomu, že ide o jednu z posledných etáp viladomov v Slnečniciach, pokúsili sme sa tu aplikovať všetky skúsenosti, ktoré sme za roky práce na Slnečniciach nadobudli a posunúť Slnečnice ešte o kúsok bližšie našim predstavám o ideálnom rezidenčnom projekte,“ dodáva Juraj Benetin. Dispozície bytov sú spracované na základe skúseností z predchádzajúcich etáp, byty sú kompaktné a dostupné a ponúkajú všetko, čo človek potrebuje. Terasy a balkóny sú, tak ako v predchádzajúcich etapách, nadštandardne veľké.

Nová etapa prinesie aj bohatšie štandardné vybavenie bytov. Všetky byty v základnom štandarde ponúknu napríklad prípravu na klimatizáciu. Byty na treťom až piatom podlaží prinesú paravany, ktoré sú veľmi obľúbeným prvkom v prvej etape Viladomov. Strešné byty na šiestom a siedmom podlaží majú v štandarde zahrnutú prípravu na exteriérové žalúzie a prízemné byty s predzáhradkami dostanú v rámci štandardu podlahové kúrenie, alarm a exteriérové žalúzie.

Prvá fáza tretej etapy zóny Viladomy, ktorá je od dnes v predaji, pozostáva z dvoch doskových domov S11 a S12 a bytového domu S13. Z celkového počtu 323 bytov je v predaji 285. Vydanie územného rozhodnutia sa očakáva na jeseň tohto roka, následne prebehne proces vydania stavebného povolenia. S výstavbou by sme radi začali v druhom kvartáli budúceho roka, s odhadovaným termínom dokončenia v druhom kvartáli roku 2019. K prvej fáze výstavby bude zároveň vybudovaná prislúchajúca časť parku. Ponuka bytov je zverejnená na stránke https://www.slnecnice.sk.

 Ponuka bytov v Slnečniciach sa rozšírila aj v zóne Mesto. V septembri bol spustený predaj 360 bytov v treťom bytovom dome, s označením A3. Jeho výstavba začala tiež v septembri a jej ukončenie je plánované na prvý kvartál roka 2019.

Tretia etapa Viladomov je výsledkom nášho dlho-trvajúceho úsilia priniesť na trh bývanie, ktoré spája to najlepšie z lokality, architek-túry a tvorby verejných priestorov,“ uvádza Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group. „Záujem klientov o bývanie v Slnečniciach nás presviedča, že ideme dobrým smerom.“ Podľa kvartálnych analýz realitného trhu, patrilo až 20% bytov v bratislavských novostavbách, predaných počas prvého polroku, práve Slnečniciam*. Počet predaných bytov v Slnečniciach v prvom polroku 2016 zároveň prevýšil celkový počet predaných bytov v Slnečniciach v roku 2015.

Slnečnice prehľad bytov

*Slnečnice predali v prvom a druhom kvartáli 2016 dokopy 432 bytov, z celkového počtu 2132 predaných bytov v novostavbách v Bratislave. Zdroj analýz:
Kvartálna analýza realitného trhu od Bencont Group, 1. kvartál 2016
Kvartálna analýza realitného trhu od Bencont Group, 2. kvartál 2016

späť na zoznam aktualít

To najlepšie zo Slnečníc prináša tretia etapa zóny Viladomy

To najlepšie zo Slnečníc prináša tretia etapa zóny Viladomy. Priame susedstvo s rozľahlým parkom, atraktívne byty s predzáhradkami, nadštandardné terasy a balkóny. 

Unikátna administratívna budova UNIQ Staromestská je skolaudovaná a pripravená pre nových nájomníkov.

Unikátna administratívna budova UNIQ Staromestská je skolaudovaná a pripravená pre nových nájomníkov. 

Projekt Mlynská bašta v Košiciach získal stavebné povolenie

Projekt Mlynská bašta v Košiciach získal stavebné povolenie. Vznikne tu 134 bytov v energetickom štandarde A1.